Struktura

Aktualnie do Zrzeszenia Studentów Polskich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu należy ponad 80 osób, które tworzą projekty oraz działają w pracy bieżącej w 5 różnych pionach. Każdy aktywnie działający członek może należeć do wybranych przez siebie Pionów, co pozwala na zdobywanie doświadczenia i wiedzy na wielu płaszczyznach. Każdym Pionem zarządzają odpowiednio Członkowie Zarządu, każdy odpowiedzialny za jedną działkę.  

Piony

administration.png

Administracja

Pion Administracji zajmuje się przede wszystkim całą dokumentacją organizacji- od tworzenia archiwum po najróżniejsze podania. Są to też osoby, które mają najbliższy kontakt z władzami uczelni.

finanse.png

Finanse

Pion Finansów (jak nazwa wskazuje) zajmuje się wszystkimi aspektami związanymi z pieniędzmi organizacji :) Tworzenie budżetów i zarządzanie środkami to tylko dwa obszary, które mają pod sobą

hr.png

Human Resources

Pion HR w ZSP ma pod sobą szeroki wachlarz obowiązków. Zajmują się rekrutacją, szkoleniami dla organizacji i przede wszystkim dbają o dobro członków.

kz.png

Kontakty Zewnętrzne

Pion Kontaktów Zewnętrznych zajmuje się pozyskiwaniem Partnerów Finansowych oraz Barterowych. Wspólnie z Pionem Promocji realizują świadczenia, poszerzają wiedzę na temat Influencer Marketingu oraz kreują dobry wizerunek organizacji. 

promocja.png

Promocja

Pion Promocji opiekuje się takimi obszarami jak: social media i PR, z elementami marketingu. Tworzenie marki oraz zaufania do niej to nasze motto.

Zarząd

IMG_3869.HEIC
Julia Łuczak
Przewodnicząca

ZSP otworzyło mi wiele drzwi i dało ogromny rozwój, przyjaciół - super rodzinkę! Idąc na stanowisko Przewodniczącej miałam jedno w głowie - chce się odwdzięczyć i dać od siebie jeszcze więcej naszej Organizacji

IMG_3847.HEIC
Jakub Fryziak
Członek Zarządu
ds. Administracji

"Zdecydowałem się aplikować do Zarządu ZSP, aby móc rozwijać Pion Administracji jeszcze efektywniej i przekazać kolejnym osobom swoje doświadczenie i zaangażowanie w organizacji studenckiej."

IMG_3832.HEIC
Klaudia Kocańda
Członek Zarządu
ds. Finansów

"Aplikując na Zarząd ZSP rzuciłam się na głęboką wodę, ponieważ byłam dopiero po pierwszym roku działalności, jednak stwierdziłam, że będzie to niesamowita okazja na rozwój i się nie myliłam!"

IMG_3903.HEIC
Kacper Jeznach
Członek Zarządu
ds. Human Resources

"Do aplikowania do Zarządu ZSP zachęciła mnie możliwość sprawdzenia czy dałbym radę zarządzać tak dużą organizacją i czy byłby ze mnie dobry lider."

IMG_3797.HEIC
Maja Biłyk
Członek Zarządu
ds. Kontaktów Zewnętrznych

"Bycie w ZSP sprawiło, że moje studia zawsze będę wspominać jako cudowny i niezapomniany czas. Bycie w zarządzie dało mi możliwość nie tylko działania, ale tez tworzenia całkowicie nowych inicjatyw, dzięki którym inni też dostaną szanse na swoje niesamowite przeżycia studenckie."

IMG_3814.HEIC
Członek Zarządu
ds. Promocji
Hania Cielebąk

"Zarząd ZSP był dla mnie od początku mojej działalności w ZSP etapem, do którego dążyłam i przez 2 lata zdobywałam doświadczenie, którym teraz mogę się dzielić dalej :)"

Projekty

draka_sygnet_kolor.png

Wielka Draka dla Dzieciaka

Wielka Draka dla Dzieciaka to największy studencki projekt charytatywny w Polsce. Każdego roku w ramach tego projektu organizowany jest cykl wydarzeń kulturalnych, z których dochód trafia do jednej rodziny na leczenie bądź rehabilitację chorego dziecka. Projekt swoją pierwszą edycję miał w 2006 roku, od tego czasu co rok zbiera fundusze, by pomagać tym, którzy potrzebują tego najbardziej. Razem z Draką można pomagać poprzez dobrą zabawę - warsztaty taneczne, seans w kinie, warsztaty z rękodzieła i wiele innych. Poza wydarzeniami franczyzowymi każdego roku organizowane są również stałe eventy Drakowe – SOK, koncert charytatywny i bal charytatywny. Każdy z tych eventów ma swój własny i niepowtarzalny klimat. Studenckie odcinki komediowe każdego roku trafiają do fanów stand-upu, którzy pomagając, mogą obejrzeć na żywo występy znanych polskich stand-uperów, takich jak np. Karol Modzalewski czy Piotr “Zola” Szulowski. Koncert charytatywny zawsze gości 2 gwiazdy, do tej pory uczestnikom koncertu udało się zobaczyć takie sławy, jak Mesajah czy Oddział Zamknięty. Natomiast bal charytatywny jest okazją do wspólnego świętowania osiągniętych sukcesów, czy też przeprowadzenia licytacji. Od 5 lat studenci organizujący ten projekt współpracują z Fundacją POLSAT i wspomagają leczenie ich podopiecznych.

5.png

Samochodowy Rajd Uliczny

Wrocławska samochodowa gra miejska, podczas której uczestnicy muszą wykazać się nie tylko dobrą znajomością Wrocławia, ale również kreatywnością, sprytem, umiejętnością improwizacji i logiką. W specjalnie przebranych samochodach uczestnicy poruszają się po całym mieście wykonując różne zadania, za które zbierają punkty. Całość zabawy trwa kilka godzin, po których następuje czas na integrację z wszystkimi uczestnikami projektu podczas wspólnej wieczornej imprezy.

4.png

Tour de Work

Merytoryczny projekt, który umożliwia studentom udział w serii szkoleń i warsztatów organizowanych w siedzibach największych korporacji. Uczestnicy Tour De Work mają okazję zdobyć nie tylko cenne praktyczne umiejętności, ale również poznać kulturę firmy czy organizację pracy w niej. Jest to świetna okazja dla studentów, którzy są na początku swojej drogi zawodowej. Poruszana tematyka pozwala na zgłębienie swojej wiedzy w wielu dziedzinach, rozpoczynając od podstaw marketingu a kończąc na poznaniu zaawansowanych narzędzi Excela. Poza szkoleniami Tour de Work promuje także programy stażowe swoich partnerów, starając się zachęcić studentów do inwestowania w samych siebie. 

3.png

Szał Baj Najt

Co miesięczny cykl tematycznych imprez organizowany we współpracy z Wrocławskimi klubami. Szał Baj Najt jest projektem, który daje możliwość studentom (i nie tylko!) na chwilę rozrywki i ucieczki od codziennych trudów. Każdy potrzebuję chwili wytchnienia i zabawy i do tych właśnie osób kierowany jest ten projekt. Każdego miesiąca Szał zrzesza sporą liczbę osób, która chętnie bierze udział w zabawie. Nie jest to tylko kolejna impreza w klubie, wyróżnia go organizowanie tematycznych imprez - neonowa, meksykańska, Star Wars, a może hawajska? Takie imprezy tylko z Szał Baj Najt. 

2.png

Seria Niepojętych Wypraw

Cykl wyjazdów, zabierający pasjonatów podróżowanie w niestandardowe miejsca zarówno w Polsce, jak i całej Europie. Jest to rozrywkowy projekt, powstały w 2019 roku, który łączy możliwość integracji z poznawaniem nowych miejsc i kultur. Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą, więc jest to projekt wyjątkowo wartościowy dla studentów, którzy ochoczo zgłaszają chęć poznawania coraz to nowych miejsc, przy okazji świetnie się bawiąc i poznając ludzi. 

fifka_mono_czarne.png

Turniej w Fifkę

Turniej w Fifkę to projekt rozrywkowy, w trakcie którego uczestnicy rywalizują ze sobą w popularnej grze "Fifa". Projekt ten jest skierowany nie tylko do miłośników tej gry, ale także zrzesza szerokie grono obserwatorów w roli publiczności, która zaskakująco bawi się równie dobrze. Turniej w Fifkę odbywa się 2 razy w roku dzięki współpracy wrocławskich barów. 

rejs_logo3B.png

Rejs Statkiem

Odbywający się na przełomie maja i czerwca, Rejs Statkiem to spełnienie marzeń każdego studenta i pewnie nie tylko! To 2-godzinny rejs po Odrze, w trakcie którego nie robi się nic innego, tylko dobrze bawi :) 

logo kuźni przezroczyste czarne.png

Kuźnia Stand Upu

Coroczny kulturowo-rozrywkowy projekt organizowany od 2016 roku we współpracy z Informacją Kulturalno - Sportową Studentów. W ramach projektu organizowane są występy amatorskich stand-uperów, którzy mogą zaprezentować swoje umiejętności przed profesjonalnym jury. Stand-up jest komediową formą artystyczną w postaci monologu przed publicznością i z roku na rok przybiera na sławie. Projekt każdego roku zbiera pokaźne grono ludzi, zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu.